Dieta Per Dobesim Te Barkut

Shkaqet më të shpeshta të problemeve të zorrës si: fryrja e barkut, kapsllëku, diarreja, dhimbja e barkut kur janë përjashtuar sëmundje të organeve janë zakonet e këqija të të ushqyerit, dieta hipokalorike dhe me pak skorie, marrja e pakët e lëngjeve, stresi, koliti nga sindroma e zorrës së irrituar dhe aktiviteti i pakët fizik. Doggie Style. Hurmat jane teper efikase per te trajtuar dhimbjet e barkut. Personat më të prekur nga sëmundja e ulcerës në stomak janë pikërisht meshkujt. Efektet afatgjata anësore të produkteve (medikamenteve), kurrë nuk janë studiuar. Gastriti akut ka këto shenja dobësim trupor, të vjella, dhimbje në pjesën e sipërme të barkut, ndjesi thartire dhe djegie në stomak. Do t’ju duket e çuditshme, por përgjigjja është me të vërtetë pozitive: një dietë e shpejtë është sekreti i një barku të sheshtë. Domethënë, katekinat nga yndyra e stomakut në mënyrë efikase krijojnë energji. Si te dobesohemi sa me shpejt!Nje artikull që ja vlen të lexohet! Mos Vuani Nga Uria. Ky medikament është përfshirë në sistemin e lashtë të mjekimit natyral të njohur si mjekësia Ayurveda, që në sanskritisht do të thotë "dija e plotë për jetë të gjatë". Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Efektet anesore te hormonoterapise jane: crregullime te erreksionit, afshe te nxehta, humbje e mases kockore, impotence dhe shtim ne peshe. Por, meqenëse ulcera, në më të shumtën e rasteve, është e pranishme te personat që konsumojnë pije alkoolike, mendohet se mund të jetë kjo arsyeja pse ajo është më e përhapur te meshkujt. Pergjigja e sakte eshte alternativa e ngjyrosur / Doc. Kjo nuk është pozitë e zakonshme, por në këtë mënyrë forcohen muskujt e kofshës, ndërsa , nëse mashkulli çon kokën ose pjesën e sipërme të trupit, atëherë do të tendosni edhe muskujt e barkut. Nëse dëshironi të humbni peshë shpejt, një dietë e orientuar tek vezët e ziera mund të jetë efektive. Cilido qoftë objektivi, tonifikimi i muskujve, hollimi i barkut, këmbëve ose i krahëve, rrumbullakosja e vitheve ose thjesht humbja në peshë, nuk ka dyshim se shoqërimi i dozës së duhur të ushtrimeve me një rutinë ushqyerje korrekte, është thelbësore për të marrë rezultatet e shpresuara. Dieta emergjente,zhdukni dhjamin e barkut për një ditë! Ja si te hiqni dhjamin e barkut me leng limoni - Duration: Si te ndalosh gazrat dhe fryrjen e stomakut njeher e pergjithmone. Siç u përmend te pacientët artrit, nëse merret tri herë në ditë, çdo kolesterol per 1 vit shërohet. Njëra nga pyetjet që më së shpeshti kemi hasur kohëve të fundit këtu në Dieta-Shqip është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Qëllimi është për të pire "Ujin Sass " gjatë ditës, sidomos gjysmë ore para ushqimit. Diabetes - një çrregullimet metabolike, bazuar në mungesën e arsimimit të insulinës vet dhe, rrjedhimisht, rritjen e glukozës në gjak. per te gjith personat qe kan probleme te tilla behet prezantimi ne ambjentet e shtepise. Me anët të duarve mbahet për trupin e tij dhe lëviz lartë-poshtë. Dieta me ujë për dobësim të shpejtë – Hiqni nga gjysmë kilogrami në ditë Në dietën me ujë mund të hiqen nga gjysmë kilogrami në ditë. Gjithashtu ne brendesi do te gjeni edhe dieta ushqimore te shendetshme, te lehta dhe te shpejta, shume efektive për rënie në peshë sa më natyrshëm. Ne kemi sjellë nga Britania disa nga suplementet më të susksesshme në qarkullim per dobesim ne kushtet e shtepise ose palestres, si Garcinia Cambogia , Phentermine 37. kombinimi i duhur për të larguar undyrat e barkut dhe kofshëve. Vaji i kokosit është dukshëm më i ndryshëm nga vajrat e tjera të përdorura në dietë. dmth as skom perdor. Studimet kanë treguar se mënyra më e mirë e heqjes së shtresave të dhjamit rreth barkut është me anë të kombinimit të një të ushqyeri të ekuilibruar dhe ushtrimeve specifike. Gjithsesi te gjitha ato kane fuqine te transformojne trupin tend Të qenurit sistematik është një nga faktorët më të rëndësishëm kur bëhet fjale për të arritur fizikun tënd ideal. Dieta me ujë. Çdo pako çaji që tregtohet në farmaci duhet të jetë e aprovuar nga Ministria e Shëndetësisë. Edhe diçka… 1. ushtrime per dobesim ne kushtet shtepie. Gjashte dite pas emerimit nga Etilda Gjonaj denohet kreu i burgut te Vlores; Manastirliu shkarkon burrin e zv/ ministres! Aurel Voda: Kerkoj falje pasi leshova gojen. kto i kam pas per 2 muj. Ta beshe nje emergjence me pak intense, serioze ose te rende. I vendosim në tenxhere lëngun e boronicës, kanellën, xhenxhefilin dhe arrëmyshk. Unterhaltsam, Kompetent und immer auf dem aktuellsten Stand. Ky blog i dedikohet 360° shendetit dhe mireqenies fizike dhe psiqike. Ata qe mbajne kto dieta te shkurta fillimisht jane te entuziasmuar per humbjen e peshes ne nje kohe te shkurter. Mirëpo ideja se makaronat do t’ju trashin është mit, dhe e vërteta është e kundërta e kësaj, thonë shkencëtarët. Slim n Lift maica per dobesim menjëherë ju jep nje forme te trupit ne shkronjën V dhe është bërë nga një pëlhurë super të rehatshme. Te mesojme si te ushqehemi duke u bazuar te piramida ushqimore. Çaj për dobësim Çmimi 200 Den Tel. Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota. Todas las semanas, Cristina te sorprenderá con una entrevista a un experto del mundo de la cosmética, la nutrición, el fitness y el bienestar, para que te veas bien y te sientas mejor. per drek 2 patate te zime(pa buk) dark hiq ushtrimet nmbramje tdurve tkomve edhe barkut mas shumti se skisha qef me mu lshu lekura. Pacientët janë ndjekur për 6 muaj dhe në përfundim të programit rezultoi se grupi që ndiqte edhe praktikën e meditimit 4 herë në javë, kishin humbur mesatarisht 3 kg më shumë në krahasim me grupin tjetër që ndiqte vetëm dietën, shkruan Klanplus. prezantimi eshte falas. Lajmet e fundit. Ata qe mbajne kto dieta te shkurta fillimisht jane te entuziasmuar per humbjen e peshes ne nje kohe te shkurter. Megjithatë, 50% e grave të moshës 18 deri në 50 vjeç nuk e dinë nëse marrin mjaftueshëm. Është e lodhshme dhe dobëson ato. Gjëja e para që ju ka rënë në mend para se të shkoni në një nga këto vendet, është që të mendoni se si do të ju duket trupi kur të shkoni. Çelësi i kësaj diete është t’i hani ushqimet e duhura kur jeni të uritur, gjë që jo vetëm se e bën këtë plan efektiv, por edhe mënyrë të shëndetshme për të humbur peshë. Mbajeni ashtu për 10-15 sekonda. Roli i proteinës "tau" te sëmundja e Alzheimerit. Quhet dieta "3+1" pasi në përbërjen e saj janë tri ushqime bazë: tërshëra, molla dhe kosi, të cilat shoqërohen me një nga ushqimet e rëndësishme për ruajtjen e ekuilibrave - fileto (gjoks) pule dhe peshk salmon. Kjo dietë gjithashtu ka pak kalori, sepse gjatë ditës konsumohen vetëm 1000-1200 kalori. Gjashte dite pas emerimit nga Etilda Gjonaj denohet kreu i burgut te Vlores; Manastirliu shkarkon burrin e zv/ ministres! Aurel Voda: Kerkoj falje pasi leshova gojen. Ndjenja ulur gjatë gjithë ditës sjell akumulimin e dhjamit të tepërt rreth barkut kryesisht. Qëllimi kryesor i shumicës së dietave është që të promovohen humbjet e shpejta të kilogramëve. Gastriti akut ka këto shenja dobësim trupor, të vjella, dhimbje në pjesën e sipërme të barkut, ndjesi thartire dhe djegie në stomak. Vaji i kokosit është dukshëm më i ndryshëm nga vajrat e tjera të përdorura në dietë. Seksi te dobeson (hahahha për çunat, se e di qe ju femrat vdesni për pak dobesim) 5. Kjo dietë përfshinë pirjen e ujit të ftohtë në sasi deri në 2 litra në intervale të rregullta. Kjo nuk është pozitë e zakonshme, por në këtë mënyrë forcohen muskujt e kofshës, ndërsa , nëse mashkulli çon kokën ose pjesën e sipërme të trupit, atëherë do të tendosni edhe muskujt e barkut. Te foshnja më shpesh janë të përfshira katër dhëmbët e sipërm prerës (dhëmbët e përparmë). ,si te dobesohemi shpejt ,si te humbim pesh shpejt ,si te humbim peshen e barkut ,si te humbim peshen shpejt ,si te dobesohemi sa me shpejt ,si te humbim peshe ,si te biem ne peshe shpejt ,dieta per dobesim ,si te humbim peshen e teper ,si te humbasim peshe shpejt ,si te humbim 10 kg ,si ta humbim barkun shpejt ,si te humbi pesh shpejt ,diet e. Humbja e dhjamit rreth barkut është një sfidë shumë e vështirë për shumë njerëz. Nëse doni të dobësoheni duhet të zgjidhni kos me përqindje të pakët yndyre. Doktori gjithashtu mund të sugjerojë kufizimin e ushqimeve me yndyra të larta për të pakësuar fryrjen dhe shqetësimet e barkut. Çdo fillim pranvere sfida mes zgjedhjes së ushqimeve të shëndetshme ose jo bëhet gjithnjë e më e egër sa më shumë afrohet stina e verës. Ja një metodë sa efikase dhe e lehtë për t'u përdorur. Ne kete hapesire do te gjeni keshilla te vlefshme per kuren e fytyres,te trupit,. SHKENCA, ZBULIME PER TË ZGJATUR VITET E JETËS Ashtu si të gjithë njerëzit edhe vetë balerinët, njerëzit e sportit,etj. Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. (do e filloj dhe nje here se me ka mbetur pak bark ) 🙈 plus duhet te filloj patjeter dhe ushtrimet. komplimente per faqe un jam 160 cm e gjat dhe kam tek 80 kg kam shum dhjam ne bark dua te filloj disa dieta te shpejta vetem me fruta dhe zarzavate po para kesaj doja tju beja nje pyetje a mendoni se nga ky dobesim i shpejt do te varej lekura e barkut pasi gjate shtatzanise me jan bere shum stria dhe kam frik mos me behet lekura e varur ,,,si dhe cfare diete apo ushtrimesh mund. -Te perdoret dy ose tri her gjate dites. Ja disa dieta të popullarizuara me udhëzime të thjeshta që rezultojnë në humbje të peshës për kohë të shkurtë. Çaji me kanellë dhe xhenxhefil ju ndihmon për të eliminuar dhjamin në zonën e barkut. Vaji i kokosit është dukshëm më i ndryshëm nga vajrat e tjera të përdorura në dietë. Seksi te dobeson (hahahha për çunat, se e di qe ju femrat vdesni për pak dobesim) 5. Gjithmonë duhet konsultuar mjekun para se të filloni çfarëdo lloj programi per humbje të peshës. Jo per ndonje gje por e urrej celulitin. Një park, ose një rrugë e gërmuar, janë ideale për të bërë vrap. Vlera më e lartë në paraqitjen e kequshqyerjes shpesh përsëriten infeksion akut të frymëmarrjes dhe grip, shpesh japin rënduar mushkëritë, veshët dhe veshkat. Megjithatë, 50% e grave të moshës 18 deri në 50 vjeç nuk e dinë nëse marrin mjaftueshëm nga kjo lëndë ushqyese esenciale. Konsumimi i disa lëngjeve të frutave dhe perimeve janë një aleat i mirë për të reduktuar përmasat e barkut dhe belit. Keshilla te pazakonta per dobesim. Nëse e shihni se pavarësisht përpjekjeve nuk po bini në peshë, mund të merrni në konsideratë të provoni për këtë qëllim ujë elbi. nga SekreteBukurie; më August 31, 2017; Këto janë 3 femrat që duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit. Kjo ben te mundur qe radioterapia te jete me e sukseshme. Një Ishull Grek Bëhet Ishulli i Parë pa Tym Duhani në… 10 Ushqime që Dietologët Thonë se Duhet t'u Shmangeni Si Zjarrit. Te shpërndara ne te gjithë gjuhen, këto puçrra janë te bardha dhe anash te kuqe. Për të bërë më të lehtë rrug ë timin tuaj drejt humbjes së dhjamit rreth barkut, ne po ju prezantojmë disa ushtrime speciale që aktivizojnë muskujt në. dieta te ndryshme,receta gatimi,qe vijne ne ndihme te shendetit dhe bukurise te lekures,. Çdo ditë duhet të bëni ushtrime të barkut dhe ushtrime për dobësim të përgjithshëm. 400 simptoma për 50 sëmundje në trupin tonë Të gjithë njerëzit ndjejnë shqetësime të ndryshme, dikush në stomak, dikush në veshka, disa kanë fyt delikat, e dis. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Dieta 1-javore më "e famshme" për të humbur 5-10 kg Nga Shije. Ende nuk dihet shkaku i vërtetë i shfaqjes së saj. Sallami, proshuta, janë vetëm disa shembuj të mishit të derrit. Shenja të tjera që mund të vënë në dukje mungesën e kësaj vitamine janë edhe humbja në peshë, kapsllëku dhe diarretë e shpeshta, të vjellat, fryrjet e barkut dhe shtimi i gazrave, gjuha që ka marrë ngjyrë si të kuqe, mpirja dhe ndjesia shpimit në duar dhe këmbë, vështirësitë më përqendrimin dhe humbja e ekuilibrit. Edhe pse përbëhet nga vetëm një numër i vogël produktesh, ka rezultuar të jetë më se e mjaftueshme për. Si te dobesohemi sa me shpejt!Nje artikull që ja vlen të lexohet! Mos Vuani Nga Uria. Shpesh here, jeta sedentare është ajo që ju çon mbipeshë. dmth as skom perdor. Megjithatë, për shumë njerëz kjo do të thotë të evitojnë nga dieta e tyre ushqime të shëndetshme siç janë: frutat, perimet, të gjithë drithërat, qumështin dhe nënproduktet e tij. Gjashte dite pas emerimit nga Etilda Gjonaj denohet kreu i burgut te Vlores; Manastirliu shkarkon burrin e zv/ ministres! Aurel Voda: Kerkoj falje pasi leshova gojen. Per mengjes 2 vez tzime(pa buk). ,si te dobesohemi shpejt ,si te humbim pesh shpejt ,si te humbim peshen e barkut ,si te humbim peshen shpejt ,si te dobesohemi sa me shpejt ,si te humbim peshe ,si te biem ne peshe shpejt ,dieta per dobesim ,si te humbim peshen e teper ,si te humbasim peshe shpejt ,si te humbim 10 kg ,si ta humbim barkun shpejt ,si te humbi pesh shpejt ,diet e. /Telegrafi/. Në të tilla raste dieta apo aktiviteti fizik nuk arrijnë të japin rezultate të kënaqshme dhe mund edhe të përkeqësojnë aspektin e barkut pasi lëkura e tepërt varet akoma më shumë. kto i kam pas per 2 muj. Për të bërë më të lehtë rrug ë timin tuaj drejt humbjes së dhjamit rreth barkut, ne po ju prezantojmë disa ushtrime speciale që aktivizojnë muskujt në. Fokusi ishin kurse të terapisë meditative kundër autokritikës së ekzagjeruar dhe rritjen e besimit në vetvete. Dieta presupozon se nese sasi te medha karbohidratesh dhe proteinash jane te nderthurura ne te njejtin vakt, krijohet nje ambient me shume acid per tretje te niseshtese dhe me pak acid per nje tretje te mire te proteinave. nga SekreteBukurie; më August 31, 2017; Këto janë 3 femrat që duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit. Xhenxhefil, limon dhe kastravec janë komponentet të cilat garantojnë rënien në peshë dhe të barkut në disa ditë. Megjithatë, për shumë njerëz kjo do të thotë të evitojnë nga dieta e tyre ushqime të shëndetshme siç janë: frutat, perimet, të gjithë drithërat, qumështin dhe nënproduktet e tij. Tuana Po more qysh nuk gjej koh per juve. Shumë meshkuj kanë dhjam vetëm në bark, por pa bërë ushtrime për tërë trupin nuk do të vijë deri te heqja e dhjamit të barkut. per te gjith personat qe kan probleme te tilla behet prezantimi ne ambjentet e shtepise. Ende nuk dihet shkaku i vërtetë i shfaqjes së saj. Ejani të mësojnë recetën Perberesit :. Dhe nenexhiku sherben për të përmirësuar shëndetin dhe ndihmon ne tretjen e ushqimit. Dëmtimet e rënda që shkakton sëmundja e pankreasit në organe Sëmundja e pankreasit është një nga sëmundjet më të vështira për t'u kuruar. Por ka gjithashtu shumë njerëz me peshë normale që kanë probleme metabolike të mëdha. Kolegji Amerikan i Mjekësisë Sportive thotë se njeriu djeg 6-15 për qind më shumë kalori ato dy orë pas boksit. Dieta 3 Ditore me Banane për të Humbur Peshë Shpejt pa… 7 Pije të Lehta për t’i Thënë Lamtumirë Peshës së Tepërt 12 Fakte Rreth Palestrave të Cilat Nuk t’i Thotë Asnjë Trajner. Per brumin mund te perdorni pete te gatshme (sfogliat) ose mund te perdorni kete Recete, dhe me pas veprono si ne foto Pregatitet me brume Perpeq i zbuluar PËRBËRËSIT: 800 gr miell, Ujë,kripë, 1 lugë vaj, 300-500 gr djathë, 100-150 gr mazë (ajke), 2-3 vezë, ½ lugë miell misri. Ndonjë produkt mund te ndihmojë shumë por mundet gjithashtu të shkaktojë shumë efekte të dëmshme anësore. Ushqyesit thelbësorë përthithen nga gjaku dhe dërgohen në mëlçi, ku më pas proçesohen. Boksi gjithashtu ju ndihmon të humbni yndyrn e barkut duke e mbajtur në masë të muskujve. Kjo dieta që po ju propozojme, (njohur si Dieta Plank) zgjat dy javë dhe mund të humbni deri në 9 kilogram. e dinë mjaft mirë se ky aktivitet fizik nuk do të vazhdojë për gjithë jetën. Ja një metodë sa efikase dhe e lehtë për t’u përdorur. Rrit spermatozoidet te të dy gjinit. com nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. Thuhet por nuk degjohet Degjohet por nuk kuptohet Kuptohet por nuk pranohet Pranohrt por nuk zbatohet Zbatohet por per sa kohe…. Të shumta janë botimet e revistat që i kushtohen stërvitjes së ëmbël të muskujve, duke filluar që nga ato që reklamojnë “100 ushtrime për një trup perfekt”, e deri te “dieta e pjatës me fruta deti” të patretur në gjalpë, e ku karkalecat zënë pjesën e luanit, por të shoqëruar me spec të kuq e të “qullur” me. Hurmat jane teper efikase per te trajtuar dhimbjet e barkut. Përveç një. Por, meqenëse ulcera, në më të shumtën e rasteve, është e pranishme te personat që konsumojnë pije alkoolike, mendohet se mund të jetë kjo arsyeja pse ajo është më e përhapur te meshkujt. Konsumoni një çerek ose gjysmë avokado dhe shihni se yndyra e barkut tuaj do të shkrihet. net Psikoseksologët shpjegojnë prapaskenat e një 'diete' në krevat: Tigri dhe dragoi Në këtë pozitë femra nuk ulet mbi. Te ato, karja e dhëmbit më shpesh është i shkaktuar me përdorimin e parregullt të bibironave dhe shisheve. Pranvera është sezoni më i mirë për të filluar dietën pasi. Ushqyesit thelbësorë e mbajnë trupin të fortë dhe në formë. Në fakt dieta specifike te sëmundja e Crohn-it nuk ka dhe ndryshojnë nga një person në tjetrin. 9 Veprime që i Kemi Bërë Zakon e që i ‘Paguajmë’…. Po ashtu, ushqimi i shpejtë dhe ushqimi tepër i njelmët ndikojnë që trupi të fillojë ta mbajë ujin në organizëm, ndërsa që pas ndihemi të fryrë në hapësirën barkut, duarve dhe këmbëve. Çdo burrë (apo grua) që ka dhimbje barku dhe është në depresion ka nevojë për një kontroll “, thotë Lichtenfeld. Kur fëmija juaj është i shqetësuar, sigurohuni që janë të plotësuara të gjitha nevojat e tij. net Psikoseksologët shpjegojnë prapaskenat e një 'diete' në krevat: Tigri dhe dragoi Në këtë pozitë femra nuk ulet mbi. Eshte prodhim i fundit i 2016 produkt gjerman. Kjo dieta që po ju propozojme, (njohur si Dieta Plank) zgjat dy javë dhe mund të humbni deri në 9 kilogram. Ne vendet arabe eshte ushqim kryesor, i cili shuan urine per shkak te perberjes se celulozes. 5mg , G-Slim , T5. Difekti i dietave është se kur përfondoni ju merrni përseri kg e humbura, por kjo dietë është e veçant dhe ka dhënë shumë rezultat tek personat që e kanë mbajtur. ne drek mish te bardh te pules pa buk. Megjithatë, 50% e grave të moshës 18 deri në 50 vjeç nuk e dinë nëse marrin mjaftueshëm. Ne kemi sjellë nga Britania disa nga suplementet më të susksesshme në qarkullim per dobesim ne kushtet e shtepise ose palestres, si Garcinia Cambogia , Phentermine 37. Një Ishull Grek Bëhet Ishulli i Parë pa Tym Duhani në… 10 Ushqime që Dietologët Thonë se Duhet t’u Shmangeni Si Zjarrit. Nutricionistët tanë, do ndërtojnë për ju një program ushqimor të bilancuar dhe personalizuar, përbërë nga pjata të thjeshta për tu përgatitur, të përshtatshëm pikërisht për ata që punojnë. Shkaqet më të shpeshta të problemeve të zorrës si: fryrja e barkut, kapsllëku, diarreja, dhimbja e barkut kur janë përjashtuar sëmundje të organeve janë zakonet e këqija të të ushqyerit, dieta hipokalorike dhe me pak skorie, marrja e pakët e lëngjeve, stresi, koliti nga sindroma e zorrës së irrituar dhe aktiviteti i pakët fizik. Kjo dietë gjithashtu ka pak kalori, sepse gjatë ditës konsumohen vetëm 1000-1200 kalori. Dieta me ujë për dobësim të shpejtë – Hiqni nga gjysmë kilogrami në ditë Në dietën me ujë mund të hiqen nga gjysmë kilogrami në ditë. E ngre ngadalë prapanicën, kuptohet me ndihmën e partnerit, i cili e mban. Kjo nuk është pozitë e zakonshme, por në këtë mënyrë forcohen muskujt e kofshës, ndërsa , nëse mashkulli çon kokën ose pjesën e sipërme të trupit, atëherë do të tendosni edhe muskujt e barkut. Megjithatë, për shumë njerëz kjo do të thotë të evitojnë nga dieta e tyre ushqime të shëndetshme siç janë: frutat, perimet, të gjithë drithërat, qumështin dhe nënproduktet e tij. Stimulon djegja e yndyrnave të akumuluara në muskuj duke siguruar në këtë mënyrë energji. Studimet kanë treguar se mënyra më e mirë e heqjes së shtresave të dhjamit rreth barkut është me anë të kombinimit të një të ushqyeri të ekuilibruar dhe ushtrimeve specifike. Te personat me mbipeshë qelizat yndyrore vdesin më shpejt, ndërsa njëkohësisht edhe të rejat krijohen më shpejtë. pershendetje. Fokusi ishin kurse të terapisë meditative kundër autokritikës së ekzagjeruar dhe rritjen e besimit në vetvete. Unterhaltsam, Kompetent und immer auf dem aktuellsten Stand. , fruta dhe perime, të arrihet zgjidhja e problemit. Nëse doni të dobësoheni duhet të zgjidhni kos me përqindje të pakët yndyre. Seksi sigurisht që ndihmon në humbjen e peshës, "gjimnastika në krevat" djeg po aq kalori sa një seancë aerobie. Qëllimi kryesor i shumicës së dietave është që të promovohen humbjet e shpejta të kilogramëve. Pacientët janë ndjekur për 6 muaj dhe në përfundim të programit rezultoi se grupi që ndiqte edhe praktikën e meditimit 4 herë në javë, kishin humbur mesatarisht 3 kg më shumë në krahasim me grupin tjetër që ndiqte vetëm dietën, shkruan Klanplus. Kjo recetë është shumë e fuqishme. Mbetet gjithmonë e rëndësishme që të keni regjim të mirë ushqimor, të bëni aktivitet fizik në mënyrë të rregullt, dhe këto pije ju ofrojnë një plus ushqyesish që ndihmojnë në rënien në peshë dhe […]. Ne kete hapesire do te gjeni keshilla te vlefshme per kuren e fytyres,te trupit,. Ose mund të qëndrojë në heshtje për vite me radhë, duke nxitur infeksione të tjera të heshtura që mund të shkaktojnë si te mashkulli ashtu edhe te femra sterilitet. Do t'ju duket e çuditshme, por përgjigjja është me të vërtetë pozitive: një dietë e shpejtë është sekreti i një barku të sheshtë. tana te drejtat e permbajtjes se publikueme jane te rezervueme dhe prone e jmp-rrokum. Këto mund të tregojnë anemi të shkaktuar nga gjakderdhja. Efektet e kurës ndihen pas një jave ku ju do të ndiheni më të lehtë. Krahas kësaj dhimbjet e forta të barkut janë dhe shenjë e kancerit të vezoreve. Një gotë ujë: - Ndihmon të largohet lodhja - Rrit shkëlqimin e lëkurës - Ndalon kapsllëkun. Kjo dietë përfshinë pirjen e ujit të ftohtë në sasi deri në 2 litra në intervale të rregullta. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. al / 10 SHTATOR 2016 komente Ky program është i qëlluar për ata që dëshirojnë të humbin peshë 5 ose më shumë kilogramë në javë. com, pasi ta kesh perfunduar kete dite, pusho dy apo tri dite dhe perserite prap, ka mundesi te arrish ti humbesh deri ne 10kg, kur te arrish ne peshen ideale mos u shfreno e te mendosh se tash prap mund te hash cka te duash sepse perseri do te kthehesh ne gjendjen e. Falënderim Kur e nisa këtë punim diplome, nuk besoja se do të kaloja në një sërë sfidash dhe pasigurish, ndaj falënderimi im më i madh është për Prof. Por për të ruajtur shëndetin tuaj dhe për ti mos lejuar simptomat që të përparojnë, ju duhet të mbani një dietë ushqimore të balancuar dhe të bëni ushtrime të lehta. Vlera më e lartë në paraqitjen e kequshqyerjes shpesh përsëriten infeksion akut të frymëmarrjes dhe grip, shpesh japin rënduar mushkëritë, veshët dhe veshkat. Doggie Style. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur si “Ujë Sass”. Pranvera është sezoni më i mirë për të filluar dietën pasi. Dieta emergjente,zhdukni dhjamin e barkut për një ditë! Ja si te hiqni dhjamin e barkut me leng limoni - Duration: Si te ndalosh gazrat dhe fryrjen e stomakut njeher e pergjithmone. Te foshnja më shpesh janë të përfshira katër dhëmbët e sipërm prerës (dhëmbët e përparmë). Ndryshimet hormonale: Femrat mund të përjetojnë kokëdhimbje si pasojë e ciklit menstrual, menopauzës, përdorimit të pilulave kundër shtatzanisë apo terpaive për zëvendësimin e hormoneve. Kjo nuk është pozitë e zakonshme, por në këtë mënyrë forcohen muskujt e kofshës, ndërsa nëse mashkulli çon kokën ose pjesën e sipërme të trupit, atëherë do të tendosni edhe muskujt e barkut. Kjo është një nga ato pyetjet që e bëjmë shpeshherë kur duam të kemi një bark sa më të sheshtë. Portalit / Licensa / Bazat e Infermieristikes per Infermiere / Mami / Teknik Laboratori. 11 hapa te thjeshte per te ulur kolesterolin e larte! Ju ka thene doktori qe keni kolesterol te larte. Dieta29 gusht 2018 Dieta me vezë të ziera që ju ndihmon të humbni 10 kg në vetëm 14 ditë. Pjesët anësore të maices janë të pajisura me teknologjinë më të fundit për të siguruar që të gjitha pjesët e trupit janë shtrënguar,si dhe duke përdorur 12 pikë per shtypje që lejojnë. Stimulon djegja e yndyrnave të akumuluara në muskuj duke siguruar në këtë mënyrë energji. Ne kemi sjellë nga Britania disa nga suplementet më të susksesshme në qarkullim per dobesim ne kushtet e shtepise ose palestres, si Garcinia Cambogia , Phentermine 37. Keshilla te pazakonta per dobesim. Lëvizjet në këtë pozitë do të forcojnë muskujt e barkut dhe prapanicës. Megjithatë, për shumë njerëz kjo do të thotë të evitojnë nga dieta e tyre ushqime të shëndetshme siç janë: frutat, perimet, të gjithë drithërat, qumështin dhe nënproduktet e tij. Vaji i kokosit është dukshëm më i ndryshëm nga vajrat e tjera të përdorura në dietë. Dieta për shtypje normale të gjakut. Leng për të gjitha sëmundjet - Ilac per Imunitet, Detoksikim dhe Dobesim · Si Behet Feb 12th 2017, 04:02am pst pin Ushtrimet e barkut 8 minuta ne dite - YouTube. Ai ka veti të shkëlqyera për të larguar toksinat, lufton sëmundjet e traktit të frymëmarrjes, sidomos te fëmijët, parandalon sëmundjet e zemrës, është antikanceroz, hollon gjakun, rigjeneron lëkurën (sidomos kur përdoret si maskë), forcon sistemin imunitar etj. Ndoshta s'ke degjuar ndonje here per to. Nëse doni të dobësoheni duhet të zgjidhni kos me përqindje të pakët yndyre. Zhveshja djeg 8 deri në 87 kalori. Një numër i madh studimesh kanë treguar se konsumi i rregullt i vajit të kokosit mund të ndihmojë në masë të konsiderueshme humbjen e peshës dhe është veçanërisht efektiv në eliminimin e depozitave të yndyrës në zonën e barkut, transmeton KosovaPress. Personat më të prekur nga sëmundja e ulcerës në stomak janë pikërisht meshkujt. Lajmet e fundit. Yndyra e barkut mund të shkaktojë probleme serioze, prandaj ne ju ofrojmë një mjet të fuqishëm për të eliminuar kolesterolin e lartë dhe dhjamin në zonën e barkut. Nëse nuk mund të qëndroni gjatë në këtë pozitë, lëshoni këmbët në supet e tij, mirëpo efekti do të jetë më i dobët. Diabeti i shtatzanisë është gjithashtu një lloj i tretë i diabetit. Centella Asiatica zbulimi me i bujshem i shkences ne kuadrin e trajtimeve alternative bimore dhe vetive te tyre antimoshe Misvak pastë dhëmbësh aromatike Lady’s mantle, që në përkthim ka kuptimin mantel i gruas Ushqimi perfekt për mosbalancën e hormoneve, ankthin dhe mungesën e gjumit Caji Jeshil – 8 Dobi Shendetesore Qe Duhet Ti Dini. Dieta me ujë. Dieta më e njohur në botë: Humbni 10 kg për 10 ditë Dita e dytë - Një filxhan perime te zera, shtoni miell misri, bukë, dhe për darkë laker dhe. Per dobesim‏ Ja ushtrimet që mund të bëni në shtëpi për t’u dobësuar Mos u mërzisni nëse nuk mund të paguani palestrën. me metoda. Personat më të prekur nga sëmundja e ulcerës në stomak janë pikërisht meshkujt. - Duration: 2:41. Studimet kanë treguar se mënyra më e mirë e heqjes së shtresave të dhjamit rreth barkut është me anë të kombinimit të një të ushqyeri të ekuilibruar dhe ushtrimeve specifikeVarësisht nga sasia e dhjamit në bark dhe bel, varet se a mund t'ju ndihmojë dieta e shpejtë. Megjithatë, 50% e grave të moshës 18 deri në 50 vjeç nuk e dinë nëse marrin mjaftueshëm. pershendetje. per arsye turpi nuk kemi vajtur te mjeku edhe cfar medikamenti mund te marim , banojm jashte , me respekt ju faleminderit. +38970 600 534 Të gjitha këto produkte mund t'i gjeni edhe në dyqanin tonë "Medina" Rruga Ilindenska nr. Uthulla është përmendur gjithmonë për aftësitë e saj në djegien e yndyrave Shumë studime kanë zbuluar se konsumi i uthullës së mollës lidhet me uljen e peshës, reduktimin e yndyrave në zonën e barkut dhe trigliceridet e ulëta Disa studime të tjera kanë zbuluar se konsumi i uthullës së moll&eu. Dieta për shtypje normale të gjakut. Limoni per dobesim. Shumë meshkuj kanë dhjam vetëm në bark, por pa bërë ushtrime për tërë trupin nuk do të vijë deri te heqja e dhjamit të barkut. com ose klikoni te foto per ta na i derguar direkt. Ajo që ne konsumojmë duhet të lidhet me kërkesat e organizmit të gjithësecilit, ndryshimet klimatike dhe ekuilibrin e qarkullimit të energjisë. Shenja të tjera që mund të vënë në dukje mungesën e kësaj vitamine janë edhe humbja në peshë, kapsllëku dhe diarretë e shpeshta, të vjellat, fryrjet e barkut dhe shtimi i gazrave, gjuha që ka marrë ngjyrë si të kuqe, mpirja dhe ndjesia shpimit në duar dhe këmbë, vështirësitë më përqendrimin dhe humbja e ekuilibrit. Doktori gjithashtu mund të sugjerojë kufizimin e ushqimeve me yndyra të larta për të pakësuar fryrjen dhe shqetësimet e barkut. Permban shume Vit K e cila ben mire per kockat. Rastet e diabetit Tipi II janë rritur për shkak të faktorëve të tillë si dieta e varfër, trashja, mënyra e jetesës, etj. Gjithsesi te gjitha ato kane fuqine te transformojne trupin tend Të qenurit sistematik është një nga faktorët më të rëndësishëm kur bëhet fjale për të arritur fizikun tënd ideal. Uluni në dysheme me këmbët drejtë dhe mundohuni që me duart tuaja të prekni gishtrinjët e këmbës. Qëllimi kryesor i shumicës së dietave është që të promovohen humbjet e shpejta të kilogramëve. Atje parkinsonizmi idiopatike (sëmundja e Parkinsonit) dhe sindroma e Parkinsonit për arsye të ndryshme dhe shprehjen shpesh zyrtare të sëmundjeve të tjera degjenerative te sistemit nervor. Kjo dieta që po ju propozojme, (njohur si Dieta Plank) zgjat dy javë dhe mund të humbni deri në 9 kilogram. Kjo nuk është pozitë e zakonshme, por në këtë mënyrë forcohen muskujt e kofshës, ndërsa nëse mashkulli çon kokën ose pjesën e sipërme të trupit, atëherë do të tendosni edhe muskujt e barkut. Nga dieta Dukan te KEN: shumë të preferuara nga VIP-at, por, sipas ekspertëve të “British Dietetic Association”, janë të kota dhe të dëmshme për shëndetin *Këshillat * * * Nëse mes gjërave të para që duhet të bëni për vitin e ri që po afron, është të jeni me dietë, duhet të mbani disa shënime, për të shmangur një. Objektivat : 1. Mbajeni ashtu për 10-15 sekonda. diten tjeter 1 vez tzime me 1 got kos(pa buk). Duke qeshur, muskujt e barkut tërhiqen, forcohen dhe. Ne kemi sjellë nga Britania disa nga suplementet më të susksesshme në qarkullim per dobesim ne kushtet e shtepise ose palestres, si Garcinia Cambogia , Phentermine 37. Ky është një program ushqimor dietik dhe i ekuilibruar, që u jep hapësirë të madhe produkteve të qumështit dhe kosit me pak yndyrë në veçanti. Dhe sipas të gjitha gjasave ju jeni duke menduar të shkoni në Ulqin, Durrës, Dhërmi apo edhe ndoku tjetër. Gjithashtu këto maska largojnë në mënyrë natyrale fryrjet rreth syve dhe rrathët e zinj poshtë syve. Per tu zgjuar me buze joshese e te shendetshme atehere beni mire qe te ndiqni kete rutine perpara se te flini: Aplikoni scrubin e buzeve duke i masazhuar e ferkuar buzet me scrubin per 2 -3 min lehte dhe me pas e lini per 2 min ne buze pasi ta lani me uje te vaket mos aplikoni larje me sapun sepse Scrubi i buzeve qe ne pregatisim permban vaj kokosi dhe ai eshte nje nder produktet me te mira ne. Ushqyesit thelbësorë e mbajnë trupin të fortë dhe në formë. Nëse nuk mund të qëndroni gjatë në këtë pozitë, lëshoni këmbët në supet e tij, mirëpo efekti do të jetë më i dobët. Falë vetive antioksiduese dhe përmbajtjes së lartë në fibra, vitamina dhe minerale, vaji i farave të zeza ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, parandalimin e fryrjes së barkut dhe përmirësimin e sistemit tretës. Pershendetje Dua te ju tregoj te gjitheve se kjo diete eshte shume efektive, une per vete per vetem 3 dite, kam humbur 2. Të forcojmë muskujt e barkut. Kolegji Amerikan i Mjekësisë Sportive thotë se njeriu djeg 6-15 për qind më shumë kalori ato dy orë pas boksit. Te njohim disa nga semundjet e gjakut. Dhjami i barkut në fakt është njëri nga më të rrezikshmit - përveç pamjes së keqe që ju dhuron, trashësia e barkut (belit) është indikator i sëmundjeve. Përveç një. sot-ks i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Personat më të prekur nga sëmundja e ulcerës në stomak janë pikërisht meshkujt. Katekini (Catechin), bashkëdyzimi që gjendet në boronica aktivizon gjenin për djegie të yndyrave në qeliza të yndyrave në bark për të ndihmuar në humbjen e indit yndyror në zonën e barkut. Mbetet gjithmonë e rëndësishme që të keni regjim të mirë ushqimor, të bëni aktivitet fizik në mënyrë të rregullt, dhe këto pije ju ofrojnë një plus ushqyesish që ndihmojnë në rënien në peshë dhe […]. Djeta Downloads gratis de mp3, baixar musicas gratis naphi 35. Te njohim lendet ushqyese dhe rendesin e tyre 3. Pergjigja e sakte eshte alternativa e ngjyrosur / Doc. Gjashte dite pas emerimit nga Etilda Gjonaj denohet kreu i burgut te Vlores; Manastirliu shkarkon burrin e zv/ ministres! Aurel Voda: Kerkoj falje pasi leshova gojen. /Telegrafi/. Është e preferueshme të mirren ushqime të pasura me Fe, calcium, vitamin D, vitamin B 12 per prevenim të. Ushqyesit thelbësorë e mbajnë trupin të fortë dhe në formë. Sistemi i tretjes fillon me gojën ku ushqimi copëtohet, më pas kalon nëpërmjet ezofagut në stomak. Po ashtu, ushqimi i shpejtë dhe ushqimi tepër i njelmët ndikojnë që trupi të fillojë ta mbajë ujin në organizëm, ndërsa që pas ndihemi të fryrë në hapësirën barkut, duarve dhe këmbëve. Skuqje të pëllëmbëvë të duarve dhe të shuallit të këmbëvë (Eritema palmare dhe plantare), çarje të cepave të. Çaj për dobësim Çmimi 200 Den Tel. ne drek mish te bardh te pules pa buk. Dieta e barkut të sheshtë. Shumë meshkuj kanë dhjam vetëm në bark, por pa bërë ushtrime për tërë trupin nuk do të vijë deri te heqja e dhjamit të barkut. Vlera më e lartë në paraqitjen e kequshqyerjes shpesh përsëriten infeksion akut të frymëmarrjes dhe grip, shpesh japin rënduar mushkëritë, veshët dhe veshkat. Difekti i dietave është se kur përfondoni ju merrni përseri kg e humbura, por kjo dietë është e veçant dhe ka dhënë shumë rezultat tek personat që e kanë mbajtur. Personat më të prekur nga sëmundja e ulcerës në stomak janë pikërisht meshkujt. nëse do të kishit një problem lidhur djegie të stomakut, dhembje të tij, nuk mundet që duke ngrënë për disa ditë pjepër, kajsi, lulelakër, carangthi, kungull i verdhë etj. në Shëndeti & Dieta Rreth 90% e njerëzve nuk i kuptojnë shenjat e para të sëmundjeve të veshkave, ndaj edhe i kapin ato në faza të avancuara, ku shumicën e rasteve veshkat kanë dështuar. Është e lodhshme dhe dobëson ato. Dhimbjet e barkut janë një nga simptomat e hershme më të zakonshme të shtatzënisë. Quhet dieta "3+1" pasi në përbërjen e saj janë tri ushqime bazë: tërshëra, molla dhe kosi, të cilat shoqërohen me një nga ushqimet e rëndësishme për ruajtjen e ekuilibrave - fileto (gjoks) pule dhe peshk salmon. ch ist das schweizweite Unterhaltungsmedium Nummer 1! Dies mit dem grössten kantonal gefilterten Angebot. Te njohim lendet ushqyese dhe rendesin e tyre 3. Gjithmonë duhet konsultuar mjekun para se të filloni çfarëdo lloj programi per humbje të peshës. Me anët të duarve mbahet për trupin e tij dhe lëviz lartë-poshtë. Dieta Perëndimi jep shumë lloje dietash, dhe sasi ushqimi lidhur me vaktet, ndërkohë që Mjekësia Tradicionale Kineze vë theksin tek varieteti i ushqimeve që duhen konsumuar çdo ditë. Në këtë rast, mashkulli është udhëheqësi, ndërsa femra vetëm mbahet për qafën e tij. Kjo nuk është pozitë e zakonshme, por në këtë mënyrë forcohen muskujt e kofshës, ndërsa nëse mashkulli çon kokën ose pjesën e sipërme të trupit, atëherë do të tendosni edhe muskujt e barkut. Dieta reale e cila do t’i bëjë çudi linjës së trupit tuaj: Eksperti nga Harvardi ka metodën për ju! PD October 4, 2019 by supergrate. -Te perdoret dy ose tri her gjate dites. dieta me kos pËr dobËsim tË shpejtË Nëse dëshironi që për një kohë të shkurtër të ktheheni në formën tuaj të dëshiruar, ju propozojmë një dietë fantastike. Ushtrimet e shoqëruara nga një dietë e përshtatshme do t’ju ndihmojnë të dobësoheni. Ai ka veti të shkëlqyera për të larguar toksinat, lufton sëmundjet e traktit të frymëmarrjes, sidomos te fëmijët, parandalon sëmundjet e zemrës, është antikanceroz, hollon gjakun, rigjeneron lëkurën (sidomos kur përdoret si maskë), forcon sistemin imunitar etj. 32MB, reune um imenso catalogo de links de outros site para voce baixar tudo em um so lugar. Buka dhe pasta, janë dejonizuar aq shumë e janë konsideruar si armiqtë e çdo diete për të humbur në peshë në mbarë botën. duhet te zihet për 20 minuta në një temperaturë të ulët dhe hiqet anash për tu ftohtë. Portalit / Licensa / Bazat e Infermieristikes per Infermiere / Mami / Teknik Laboratori. Ushqehuni me salmon! Kjo është një zgjedhje shumë më e mirë se ajo e mishit të kuq pasi ka përmbajtje të MUFAs (acide yndyrore te pangopura me nje lidhje). ushtrime per dobesim ne kushtet shtepie. Dieta Kjo është dieta e nutricionistes së njohur britanike Alison Stork, e cila është ndërtuar veçanërisht për uljen e masës së barkut për një periudhë të shkurtër: vetëm 3-ditore. Kura kundër lodhjes dhe dhimbjes së kokës. Për këtë arsye, dhe nuk ngarkesës pabarabartë, e cila ka një ndikim negativ në shpinë e vetë, dhe në muskuj. al / 10 SHTATOR 2016 komente Ky program është i qëlluar për ata që dëshirojnë të humbin peshë 5 ose më shumë kilogramë në javë. 2) Ushtrimet e para te barkut mund ti filloni vetem pas dy javesh nga lindje e bebese dhe duhet te beni 30 minuta ecje te lehte çdo dite. Eliminon rudhat ne lekure, pakeson aknet, parandalon kavitetet e dhembeve. Kjo dieta që po ju propozojme, (njohur si Dieta Plank) zgjat dy javë dhe mund të humbni deri në 9 kilogram. Ekspertët kanë gjetur një lidhje midis depresionit dhe kancerit pankreatik. Gjeja e pare qe duhet te mendoni eshte se ju nevojitet te ndryshoni menyren e te ngrenit dhe stilin e jeteses per te ulur rrezikun e semundjeve te zemres. per drek 2 patate te zime(pa buk) dark hiq ushtrimet nmbramje tdurve tkomve edhe barkut mas shumti se skisha qef me mu lshu lekura. Zhveshja djeg 8 deri në 87 kalori. Çdo ditë duhet të bëni ushtrime të barkut dhe ushtrime për dobësim të përgjithshëm. Pacientët janë ndjekur për 6 muaj dhe në përfundim të programit rezultoi se grupi që ndiqte edhe praktikën e meditimit 4 herë në javë, kishin humbur mesatarisht 3 kg më shumë në krahasim me grupin tjetër që ndiqte vetëm dietën, shkruan Klanplus. Pijeni 1/4 e gotes, 3-4 here ne dite. Sikurse në pozitën e mëparshme, në vend të shuplakave zgjatni bërrylat. Karja e dhëmbit mund të shfaqet shumë herët, edhe në moshën e foshnjërisë (mes 6 – 12 muaj). Buka dhe pasta, janë dejonizuar aq shumë e janë konsideruar si armiqtë e çdo diete për të humbur në peshë në mbarë botën. Per te humbur peshe "drejt" duhet ta bejme kete gje gradualisht dhe jo te. Megjithatë, kjo guxon të bëhet çdo të dytën ditë. Mund të përdoret edhe nga diabetiket. Sistemi i tretjes fillon me gojën ku ushqimi copëtohet, më pas kalon nëpërmjet ezofagut në stomak. Ne kemi sjellë nga Britania disa nga suplementet më të susksesshme në qarkullim per dobesim ne kushtet e shtepise ose palestres, si Garcinia Cambogia , Phentermine 37. Dieta 3 Ditore me Banane për të Humbur Peshë Shpejt pa… 7 Pije të Lehta për t’i Thënë Lamtumirë Peshës së Tepërt 12 Fakte Rreth Palestrave të Cilat Nuk t’i Thotë Asnjë Trajner. Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdomin Kura me 12 thelpinj hudhra, perfekte për dobësim, ja si ta përgatisni | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS.